Dzika Kobieta słucha: David Guetta, Listen

Dzika Kobieta słucha: David Guetta, Listen

CAM01256Dzika Kobieta myśli: David Guetta. I uśmiecha się nie-naj-mądrzej, a Łukasz, mistrz kuchni ciepłej smażąc krewetkę wzdycha tylko, głową kręci. „Stary i brzydki!” – droczy się.

David Guetta. Wyborny, wyszukany, jak oliwa truflowa. Niesamowity i odkrywczy jak kuchnia molekularna. Dojrzały i pewny siebie, jak winogrona w porze zbiorów. I cudny, cudny, uczyniony na boże podobieństwo. W końcu na imię mu David. Trzymając w rękach jego najnowszy krążek można powiedzieć: „Trwaj chwilo…!”. Ta chwila jest piękna.

Cśśś. David mówi: Listen.

Słuchaj. I Dzika Kobieta słucha, każdy utwór, z przodu, z tyłu, od środka. David powrócił i to nie w pełni sił. Wrócił lepszy, wysublimowany i precyzyjny. Ten facet wie, czego chce. Może mieć i ma wszystko. Krążek Listen to nic innego jak uczta dla jego fanów.

david1Na pierwszy ogień idzie Dangerous. Ten kawałek już został zabity przez media, ale jego magia polega na tym, że się nie przejada. Nie tak szybko. Mięsisty, klarowny, emocjonalny kawał muzyki, która zabrzmi dobrze w każdej aranżacji.

Udowadnia to Sam Martin. Przy tej piosence można grzebać zmarłych, rodzić dzieci i tańczyć pierwszy, weselny taniec. Tysiąc uczuć!

David, David, król klubów!

Ten krążek nie jest dedykowany klubowym parkietom. Jest zbyt wyszukany. Jednak David zadbał o miłośników tłustych bitów, a jakże! No Money No Love porwie do tańca, czy może raczej do biegu? Sama nie wiem, ale tu David przypomina, że wie jak miksować swoje pomysły, żeby wyszło z nich coś dla ducha i dla ciała!

David Guetta lirycznie

1401x788-David Guetta - 3 - credit Ellen Von Unwerth [web]Potrafi chłopak wzruszyć i to nie jakąś tam balladą, pościelówą wymiętą i zroszoną łzami porzuconej kochanki. Nie tak działa David. Bo David zaprasza Johna, pisze mu doskonałą piosenkę i prosi, by zaśpiewał. John Legend śpiewa, a kawałek jest tak dobry, że staje się tytułem całej płyty. I nic dziwnego, bo to utwór, który chce się… śpiewać. Słuchać i śpiewać. Krótki tekst. Prosty. Miły odpoczynek od miłosnych wyznań:

Imagine it, anywhere
More than miles
I’ll take you there
Know one day from the sky, we’ll be as one
Now here we are
All we gotta do is, listen

Za to kolejna nuta to już wyznanie (I`ll keep loving You). Równie proste, ale jakie wymowne! W końcu do współpracy została zaproszona Birdy. David ma gust i niczego się nie boi. Birdy rozjaśnia prosty kawałek, nadaje mu klasę.

David ogólnie ma dużo pomysłów i znajomości. Na płycie śpiewa jego ulubienica, SIA, nie brak Nicky Minaj, Magic!, Avici… Ale pojawia się również Lady Smith Black Mambazo i Dzika Kobieta pęka z dumy, bo kiedyś na żywo ten zespół słyszała i zna twórczość bardzo dobrze!

Jaki jest nowy David Guetta?

david5Dojrzały…? Złe słowo. Wolny, po prostu wolny. Wydaje muzykę, jaka mu się podoba i to jest dobra muzyka. Nadal elektroniczna, ale okraszona dużą dawką klasycznych, szlachetnych brzmień, które z jednej strony zaskakują, a z drugiej… bardzo pasują. Właśnie tak pożegna was SIA.

David Guetta, Listen, 2014

David_Guetta_Listen

 1. Dangerous (feat. Sam Martin)
 2. What I Did for Love (feat. Emeli Sandé)
 3. No Money No Love (feat. Elliphant & Ms. Dynamite)
 4. Lovers on the Sun (feat. Sam Martin)
 5. Goodbye Friend (feat. The Script)
 6. Lift Me Up (feat. Nico & Vinz, Ladysmith Black Mambazo)
 7. Listen (feat. John Legend)
 8. Bang My Head (feat. Sia)
 9. Yesterday (feat.Bebe Rexha)
 10. Hey Mama (feat. Nicki Minaj & Afrojack)
 11. Sun Goes Down (feat. MAGIC! & Sonny Wilson)
 12. S.T.O.P (feat. Ryan Tedder)
 13. I’ll Keep Loving You (feat. Birdy & Jaymes Young)
 14. The Whisperer (feat. Sia)

Wpis dedykuję Dorocie. Dziękuję za cudny prezent!

2 Replies to “Dzika Kobieta słucha: David Guetta, Listen”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *