Pisarka i ergonomia pracy

Pisarka i ergonomia pracy

Kulisy pracy pisarki i copywritera: mnóstwo zapału i pomysłów. A każda kolejna godzina okraszona bólem. Niestety! W mojej pracy ból fizyczny zaczyna być coraz poważniejszym problemem. A może to ja się starzeję?

Codziennie piszę setki słów, tysiące znaków ze spacjami. Zaczynając od podróży, poprzez SEO, a skończywszy na kolejnych kartach powieści. Moje życie to pisanie, w różnych odsłonach, o różnej porze dnia.

W ten sposób kręgosłup trzydziestoletniej pisarki zaczął pobolewać. W oczy zajrzał strach. Jak tak dalej pójdzie, w jakiej pozycji przyjdzie mi pracować za parę lat?

Zrodziła się więc potrzeba ergonomicznego miejsca pracy. Takiego, które polecam każdemu, kto spędza sporo czasu przy komputerze (czerwony alert dla tych, którzy działają na laptopach!).

Skupiona na monitorze

No właśnie. Sprawa monitora w laptopie jest poważna. Siłą rzeczy cały czas spoglądamy na niego z góry. Głowa się pochyla, ta pozycja nie jest zbyt wygodna, a ból narasta, z godziny na godzinę. Zaczęłam szukać rozwiązania, które laptop zamieniłoby w monitor. Okazało się, że uchwyty na biurko dostosowane do czegoś takiego, kosztują od 300 PLN w górę. Nic to! Znalazłam taki za 230 i efekt jest zaskakujący. Faktycznie, mniej się garbię, a bóle kręgosłupa nie są już tak dokuczliwe.

20170429_142754-01

20170429_145715-01

Siedzenie aktywne

Kolejną sprawą stało się samo siedzenie. Teoretycznie, mogę sadowić się na piłce do pilatesu, na której staram się ćwiczyć jak najwięcej. Niestety, ciężko dostosować ją do biurka. I tak oto znalazłam kolejny gadżet: poduszkę sensoryczną. Siedzisz i pływasz. Kręgosłup w zasadzie cały czas pracuje, a mięśnie brzucha pozostają napięte. I to jest to! Kosztowała mnie 59 PLN, ale to dobrze zainwestowane pieniądze.

IMG_20170429_144644_400

20170429_142830-01

Praca na stojąco

Kiedy już naprawdę nie mogę wytrzymać, stawiam laptop na specjalnej podpórce, którą kupiłam za 130PLN. Tak, to plastikowe badziewie, które się trzęsie, ale rzeczywiście, można popracować na stojąco jakiś czas. Niestety, głowa znów opada wtedy w dół, ale cóż. Jak się nie ma 2500 PLN na ergonomiczne biurko z podnoszonym blatem, trzeba sobie radzić.

c342557348ddb53d4446d67e2a97

Wisienka na torcie

Czyli rozciąganie i ćwiczenia na kręgosłup, wykonywane w domu. Im więcej, tym lepiej. Ostatnio sporo ćwiczę z tą panią. Uwierzcie, ulga natychmiastowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *